PLC automaty

Programovateľný logický automat skrátene PLC (z anglického Programmable Logic Controller) je relatívne malý priemyselný počítač používaný pre automatizáciu procesov v reálnom čase – riadenie strojov alebo výrobných liniek v továrni. 

Naša firma sa zaoberá nasadzovaním priemyselných automatov do priemyslu, kde zabezpečujú bezproblémový chod prevádzky už viac než 15 rokov. Máme skúsenosti z oblasti riadenia moderných výrobných liniek ale i ťažkého banského priemyslu. Pritom ako štandard pre našich zákazníkov ponúkame export údajov na zabezpečený web kde majú neustále prístup k informáciám o dennej výrobe a iným kvalitatívnym parametrom. Človek zohráva úlohu už len pri kontrolovaní a analýze neštandardných situácií.

Pri návrhu a aplikácii používateľského rozhrania pre operátora dbáme na jednoduchosť, prehľadnosť a komfort ovládania. Všetky potrebné údaje sú zobrazované na obrazovke technologického počítača logicky, prehľadne a v reálnom čase. Softvér rozhrania vždy v prvom rade kopíruje požiadavky zákazníka a naše dlhoročné skúsenosti s automatizáciou a dolaďuje sa k jeho najvyššej spokojnosti.

Orientačne sa cena malých kompaktných systémov pohybuje v cenách od 100-300€, cena veľkých a výkonovo vyšších systémov v rozsiahlej konfigurácií môže dosahovať cenu 20 000 € i vyššiu. Vzhľadom k efektívnosti týchto systémov v priemysle nie sú tieto položky nijak závratné. Táto cena je ale hlavne závislá na systéme, ktorý má riadiť, pretože veľkú časť obstarávacích nákladov netvorí samotné PLC, ale práve snímače a napísanie funkčného programu. V prípade modulárnych systémov samozrejme aj počet samotných modulov.

Späť na produkty

Späť na produkty

© Motea s.r.o. 2006 - 2019